• Knižné novinky a besedy s domácimi aj zahraničným hosťami na Bibliotéke

    Knižné novinky a besedy s domácimi aj zahraničným hosťami na Bibliotéke

    Srdečne Vás pozývame na 22. medzinárodný knižný veľtrh BIBLIOTÉKA v termíne 6. - 9. 11. 2014! Opäť sa tu stretne viac ako 150 vystavovateľov a Vydavateľstvo SLOVART medzi nimi nemôže chýbať. O besedách našich autoriek a autorov sa viac dočítate v článku.
  • Súčasná architektúra na východe Slovenska

    Súčasná architektúra na východe Slovenska

    Kniha ponúka výber štyridsiatich architektonických realizácií, ktoré vznikli na začiatku nového tisícročia na východe Slovenska. Predstavuje široké spektrum stavieb - rodinné a bytové domy, knižnice, školy, sakrálne stavby, galérie, športové haly aj krajinné vyhliadky. Obrazový materiál dopĺňajú textové profily jednotlivých stavieb a ich lokalizácia na prehľadnej mape. Nadstavbou knihy je séria esejí od štvorice prizvaných...

    Cena: 24,90 €
    Vložiť do košíka
  • Legendární módní návrháři

    Legendární módní návrháři

    Versace. Dior. Saint Laurent. Tieto legendárne mená dnes už mýtických postáv sveta módy sú oslavované v zbierke portrétov. V knihe ich sledujeme na prehliadkovom móle: nadčasovú klasiku Chanela, Schiaparelliovej aristokratického, avšak inovatívneho ducha, glamour Toma Forda alebo vizionársku tvorbu Alexandra McQueena. Odborníci na poli kultúry odievania vás vezmú do zákulisia a predstavia slovom i obrazom životy, osobnosti a...

    Cena: 34,90 €
    Vložiť do košíka
  • Anansiho chlapci

    Anansiho chlapci

    Neil Gaiman píše komiksové scenáre, poviedky aj romány. V slovenčine vyšli jeho knihy Americkí bohovia a Oceán na konci ulice. V románe Anansiho chlapci sa čitatelia znovu stretnú s pánom Nancym - Anansim. Toho už...

    Cena: 14,95 €
    Vložiť do košíka
  • Metalurg

    Metalurg

    Postapokalyptické sci-fi. Pred desiatimi rokmi sa stala Katastrofa. Nezvratne zmenila našu planétu. Niektorí ľudia totiž získali nadprirodzené schopnosti. Hovoria si Epici. Epici však nie sú dobrí superhrdinovia. Sú to geniálni zloduchovia bez kúska súcitu.

    Nikto sa im neodvažuje postaviť na odpor. Nikto okrem Pomstiteľov - záhadnej, krutej a nepolapiteľnej špeciálnej jednotky, ktorá pátra po ich slabinách, aby ich mohla zabiť....

    Cena: 12,95 €
    Vložiť do košíka
  • Vreštiace schodisko

    Vreštiace schodisko

    Jonathan Stroud si získal čitateľov akčnými, napínavými a vtipnými knihami Amulet zo Samarkandu, Golemovo oko a Ptolemaiova brána. Nová séria Lockwood a spol. má navyše poriadnu dávku strašidelných príbehov, pri ktorých si nejeden čitateľ dvakrát rozmyslí, či sa ešte niekedy bude po polnoci zakrádať tmavými...

    Cena: 12,95 €
    Vložiť do košíka
  • Guinness World Records 2015

    Guinness World Records 2015

    Jedna z najznámejších a najpredávanejších kníh na svete prináša v tohtoročnom vydaní opäť nejednu kuriozitu. Vďaka aplikácii rozšírenej reality môžete porovnať svoju výšku s najväčším mužom na svete, spoznáte najtalentovanejších domácich miláčikov, môžete si prečítať o najväčších lúpežiach diamantov alebo sa zoznámiť s najmladším polárnikom. Navyše sa dozviete, ako sa rekordy menili za posledných 60 rokov. K tomu...

    Cena: 19,95 €
    Vložiť do košíka
  • Hra o trůny

    Hra o trůny

    Unikátna 3D kniha Hra o tróny, inšpirovaná úvodnou časťou seriálu HBO, ovenčeného cenou Emmy, vezme čitateľa na vzrušujúcu cestu do sveta Západozeme. Nájdete tu neuveriteľné trojrozmerné modely kľúčových miest, vrátane Zimohradu, Kráľovho prístaviska a Múru a stretnete sa v nej aj s ďalšími slávnymi ikonami tejto fantasy série, ako sú zlovlci, bieli chodci a draky.

    Úžasná a fascinujúca Hra o tróny: Priestorový sprievodca Západozemou je absolútnou nevyhnutnosťou pre...

    Cena: 49,90 €
    Vložiť do košíka

Novinka týždňa

Uršuľa

Uršuľa

Autor:Rudolf Sloboda
ISBN:9788055611426
Cena: 12,95 €

Znovuobjavený, čitateľmi stále viac vyhľadávaný a znalcami literatúry uznávaný slovenský spisovateľ Rudolf Sloboda je autorom mnohých nadčasových diel, divadelných aj filmových scenárov a dvoch kníh pre deti. V románe Uršuľa, ktorý je jedným z jeho kľúčových diel, sa vzdelaná, sebavedomá, bystrá, racionálna Uršuľa počas školy zoznámi s rozvedeným mužom starším o dvadsať rokov, za ktorého sa vydá. Sčasti v sebaobrane, sčasti v žiarlivostnom afekte svojho manžela zabije. Text sa sústreďuje na jej životné osudy v čase, keď sa vracia z väzenia a pokúša sa opäť žiť normálnym občianskym životom, nadväzuje nové priateľstvá a známosti. V dlhšom časovom horizonte by mali vo Vydavateľstve SLOVART vyjsť všetky Slobodove knihy próz. 

Novinky vo vydavateľstve za posledných 15 30 45 60 dní Novinky v distribúcii za posledných 15 30 45 60 dní
 

Dievča, ktoré sa bálo sovy

Tamara Tainová
Každý z nás si v sebe nosí nejaké tajomstvo, no nie každý s ním dokáže žiť. Lea Laurentová, mladá ošetrovateľka v zoo, sa dlhé roky nevie vyrovnať s ťažkou chorobou svojej mamy, ktorá ju...
Cena: 11,95 €

Dragons at Crumbling Castle

Terry Pratchett
Dragons have invaded Crumbling Castle, and all of King Arthur’s knights are either on holiday or visiting their grannies. It’s a disaster! Luckily, there’s a spare suit of armour and a...
Cena: 15,50 €

Magická sila sviatkov

Denisa Fulmeková
Kniha mapuje osem najznámejších sviatkov v kolobehu roka – Hromnice, jarnú rovnodennosť, letný slnovrat, začiatok zberu úrody, jesennú rovnodennosť, predvečer Sviatku všetkých svätých,...
Cena: 11,95 €

Once there was a boy...

Oliver Jeffers
An irresistible little library slipcase containting four fabulous stories by internationally acclaimed, award-winning picture books star, Oliver Jeffers! Once there was a boy, and one...
Cena: 18,50 €

Accabadora

Michela Murgia
Román talentovanej sardínskej autorky Michely Murgie, ktorý získal tri prestížne talianske literárne ceny a bol preložený do viac ako 30 jazykov, rozvíja poetický príbeh o detstve a...
Cena: 11,95 €

Love, Rosie

Cecilia Ahern
Previously published with the title Where Rainbows End - now a major film entitled Love, Rosie.A story about love. And how life can get in the way… Previously published as WHERE RAINBOWS...
Cena: 9,50 €

Najlepšie zabíjačkové špeciality

Alexander Hlinovský
Hoci by sa mohlo zdať, že domáca zabíjačka je výsadou vidieckeho prostredia, nie je to celkom tak. V tejto knihe vám ukážeme, že v každej kuchyni sa dajú pripraviť vynikajúce jaterničky,...
Cena: 9,95 €

Inheritance Cycle 4-Book Trade Paperback Boxed Set

Christopher Paolini
The complete Inheritance cycle, available for the first time in a paperback boxed set!Eragon, Eldest, and Brisingr each include a special full-color foldout poster! The Inheritance cycle is...
Cena: 40,95 €

Photoreporting

Karol Kállay
Jedinečná a veľkolepá kniha fotografií predstavuje tvorbu renomovaného slovenského fotografa Karola Kállaya od päťdesiatych rokov 20. storočia až do posledných chvíľ tohto umelca....
Cena: 49,90 €

A History of Loneliness

John Boyne
Odran Yates enters Clonliffe Seminary in 1972 after his mother informs him that he has a vocation to the priesthood. He goes in full of ambition and hope, dedicated to his studies and keen...
Cena: 15,50 €

Pavel Vrba

Marie Vrbová
Spomienková kniha na básnika, textára a autora divadelných hier Pavla Vrbu rozprávaná formou rozhovoru jeho manželky Marie a jej kamarátok Jany Černé a Věry Slukové-Markové so zosnulým....
Cena: 14,95 €

Burn

Julianna Baggott
An epic tale for fans of Justin Cronin, THE HUNGER GAMES and Cormac McCarthy. The final part in the PURE trilogy. Inside the Dome, Partridge has taken his father's place as leader of the...
Cena: 10,50 €

Legendární módní návrháři

Maria Luisa Tagariello
Versace. Dior. Saint Laurent. Tieto legendárne mená dnes už mýtických postáv sveta módy sú oslavované v zbierke portrétov. V knihe ich sledujeme na prehliadkovom móle: nadčasovú klasiku...
Cena: 34,90 €

Champagne Supernovas

Maureen Callahan
The 1950s had rock 'n' roll and the 60s had the Beats. In the 70s and 80s, it was punk rock and modern art. But for the 1990s, it was all about fashion and Kate Moss, Marc Jacobs, and...
Cena: 15,50 €

Ztracené iluze

Honoré de Balzac
Stratené ilúzie sú považované za najslávnejší Balzacov román a strata ilúzií za najtypickejšiu tému francúzskej literatúry 19. storočia. V niečom je toto dielo nebezpečne živé aj dnes....
Cena: 12,95 €

Dali. Tarot

Johannes Fiebig
Magician, death and the moon: Surrealism meets Symbolism in Salvador Dalí's Tarot deck Legend has it that when preparing props for the James Bond film Live and Let Die, producer...
Cena: 19,95 €

Oblomov

Ivan Alexandrovič Gončarov
Oblomov je mohutná psychologická dráma šľachtického statkára, ktorému rodinná výchova v zaostalej nevoľníckej dedine dala do vienka odpor k akejkoľvek skutočnej činnosti a odsúdila ho k...
Cena: 12,95 €

Vitamin 3-D

Adriano Pedrosa, Laura Hoptman, Jens Hoffmann
Following the successful reception of Vitamin P: New Perspectives in Painting, Vitamin D: New Perspectives in Drawing and Vitamin Ph: New Perspectives in Photography, Vitamin 3-D aims to...
Cena: 45,00 €

Proč to je umění

Susie Hodge
Keď sa niekedy pozeráme na dielo abstraktného umenia, povieme si: toto by predsa nakreslilo aj päťročné dieťa. Autorka v knihe odhaľuje pomýlenosť týchto pocitov a vysvetľuje, že najlepšie...
Cena: 11,95 €

Chop, Sizzle, Wow

Tara Stevens
An innovative graphic cookbook for young adults containing 50 quick, simple, and classic recipes from the Silver Spoon kitchen.
Cena: 19,50 €

Súčasná architektúra na východe Slovenska

Elena Alexy, Katarína Trnovská, Michal Burák
Kniha ponúka výber štyridsiatich architektonických realizácií, ktoré vznikli na začiatku nového tisícročia na východe Slovenska. Predstavuje široké spektrum stavieb - rodinné a bytové domy,...
Cena: 24,90 €

Knowledge is Beautiful

David McCandless
In this mind-blowing follow-up to the bestselling Information is Beautiful, the king of infographics David McCandless uses spectacular visuals to reveal unexpected insights into how the...
Cena: 22,50 €

Bendži Bengál Bom a dvojník z deviatej dimenzie

Guy Bass
Bendži Bom sa bojí všetkého. A nie iba skutočne desivých vecí, ako zaseknutia vo výťahu s vyhladovaným jaguárom. Nie, on sa bojí absolútne, ale naozaj absolútne všetkého. Keď sa Bendži...
Cena: 5,95 €

My Paris Kitchen

David Lebovitz
A collection of stories and 100 sweet and savory French-inspired recipes from popular food blogger David Lebovitz, reflecting the way Parisians eat today and featuring lush photography...
Cena: 25,95 €

Anansiho chlapci

Neil Gaiman
Neil Gaiman píše komiksové scenáre, poviedky aj romány. V slovenčine vyšli jeho knihy Americkí bohovia a Oceán na konci ulice. V románe Anansiho chlapci sa čitatelia znovu stretnú s pánom...
Cena: 14,95 €

Andy Warhol

Paul Marechal
Beginning with the cover of a 1948 issue of Carnegie Tech's student magazine, Cano and ending with a 1987 issue of Jet Society International, this stunning book explores, for the very first...
Cena: 149,00 €

Vreštiace schodisko

Jonathan Stroud
Jonathan Stroud si získal čitateľov akčnými, napínavými a vtipnými knihami Amulet zo Samarkandu, Golemovo oko a Ptolemaiova brána. Nová séria Lockwood a spol. má navyše poriadnu dávku...
Cena: 12,95 €

Earth is My Witness

Wade Davis, Art Wolfe
Art Wolfe s definitive opus, Earth Is My Witness represents forty years of expeditionary photography. For the first time, Wolfe presents the three subjects at the heart of his work...
Cena: 90,00 €
Vydavateľstvo Slovart na Facebooku

Aktuality

Pripravujeme

Vo vydavateľstve

V distribúcii

Ďalšie knihy »

Antikvariát

Ďalšie knihy »

RSS

Prihláste sa na odber RSS a dostávajte informácie o nových knihách hneď po ich zverejnení na stránke.

TOP 10 september 2014

Knihy v slovenskom a českom jazyku

Knihy v anglickom jazyku

Ďalšie knihy »

Najdiskutovanejšie knihy

Novinky e-mailom

Ste kníhkupec?

Vyberte si témy:





























Váš email: