Október je mesiac bohatý na knižné podujatia. Môžete sa stretnúť s Ľubomírom Longauerom (Vyzliekanie z kroja), Pavlom Vilikovským (Prvá a posledná láska, Letmý sneh), Silviou Bystričanovou (Šťastie prišlo v sobotu, Každý deň má niekto narodeniny) a mnohými ďalšími počas literárneho festivalu.
Pod súčasný stav väčšiny miest sa podpísal organický vývoj ako aj viac či menej úspešné plánovanie. Exemplárnym príkladom takéhoto mesta je Bratislava. Jej dnešnú podobu rozhodujúcim spôsobom formovali pokusy moderného urbanizmu o riadený rozvoj.
Správa o slovenskej architektúre je celostným hodnotením architektonickej scény na Slovensku v rokoch 2020 až 2022. Zvláštnu pozornosť venuje otázkam verejného záujmu v oblasti architektúry, mestského plánovania, architektonického dedičstva a životného prostredia.
Najúspešnejším titulom bola publikácia Friedrich Weinwurm. Architekt (text: Henrieta Moravčíková, foto: Olja Triaška Stefanovič, grafický dizajn: Ľubica Segečová).
V kategórii detských kníh boli ocenené ilustrácie K. Macurovej v knihe Ja nič, ja muzikant (autor: B. Jobus) a Ema a ružová veľryba (autorka: M. Lazárová, ilustrácie: A. Tachezy).
Do kolekcie „knihy o výtvarnom umení a obrazové publikácie“ boli zaradené tituly: Ester M.-Šimerová, Ján Galanda a Päťdesiat súčasných umelcov na Slovensku.
Cenu Martina Kusého za publikačnú činnosť v oblasti architektúry získal Juraj Heger a Vydavateľstvo Slovart, ktoré je vydavateľom publikácie Friedrich Weinwurm Architekt, monografií architektov Belluša a Jurkoviča a ďalších titulov o architektúre.
Nemecké múzeum architektúry (Deutsches Architekturmuseum) udelilo ocenenie desiatim najlepším architektonickým knihám roka 2015 a medzi nimi je aj publikácia Henriety Moravčíkovej Friedrich Weinwurm. Architekt.