Krátko pred letnými prázdninami vám prinášame dve horúce novinky od Davida Walliamsa, svetoznámeho britského komika a autora detských bestsellerov. Vraj po najhorších deťoch a učiteľoch už nemohol prísť s ničím horším...Prišiel. Tentokrát to schytali rodičia a neporiadni dospeláci!
Vo Vydavateľstve SLOVART vyšli pred letom dva tituly od známeho britského komika a autora detských bestsellerov Davida Walliamsa – Najhorší učitelia na svete a Beštia z Buckinghamu. Prvú preložil Branislav Kočan a druhú Oľga Kralovičová.
David Walliams, autor kníh Najhoršie deti na svete, Najhorší učitelia na svete či Najhorší rodičia na svete prichádza s Najhoršími zvieratkami na svete. O ilustrácie sa tentokrát nezaslúžil Tony Ross, ale Adam Stower a vznikla tak kniha plná bláznivých príbehov, situačného humoru a všakovakých citosloviec v čitateľsky príťažlivej forme románu kríženého s komiksom.
David Walliams je pre detských čitateľov autorský pojem. Jeho knihy sú zárukou skvelej zábavy a príbehov plných neočakávných situácií a koncov, absurdných zápletiek, typických ilustrácií od Tonyho Rossa a obsahovo aj formálne hravého textu plného citosloviec a sršiacej energie.
Svetoznámy britský komik a autor bestsellerov –David Walliams – už napísal množstvo skvelých kníh o neposlušných, zlostných, papuľnatých, drzých, nadutých a rozmaznaných deťoch, dokonca aj o tých, čo sú fakt najhoršie na svete. Ale tieto Vianoce prišiel s niečím čo tu ešte nebolo!
Témy, o ktorých Lunde píše, zjavne rezonujú s čitateľkami a čitateľmi na celom svete, lebo jej prvotina Príbeh včiel vyšla v 35 krajinách a získala prestížne ocenenia, ako napríklad Najpredávanejšia kniha v Nemecku roku 2017.
Vo Vydavateľstve SLOVART práve vychádza netradičné spracovanie ikonickej knihy Denník Anny Frankovej ako komiks. Autorská dvojica Ari Folman (koncepcia) a David Polonsky (ilustrácie) spracovali tento príbeh do podoby, ktorá poteší dospelého čitateľa a je zároveň prístupnejšia pre mladších čitateľov.
Známy britský komik David Walliams a Cressida Cowell, autorka bestselleru Ako si vycvičiť draka prichádzajú s knižnými novinkami, s ktorými sa deti v lete nudiť určite nebudú. Obe knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART.
Bez knižky nie sú Vianoce, potvrdzuje 10 z 10 Ježiškov a Santa Clausov. Okrem pôvodných titulov prináša Vydavateľstvo SLOVART aj to najlepšie z literatúry pre deti v preklade do slovenčiny. Tu je náš malý sprievodca detskými knihami, ktoré pod stromčekom určite potešia.
Slovenské osobnosti čítajú európsku literatúru na atraktívnych miestach Bratislavy-Staré Mesto.
14. mája, 18.00 – 22.00
Lokalita: Medzi Šafárikovým námestím a Lazaretskou ulicou
Vstup voľný!
Noc literatúry sa tento rok koná aj v Senci, Trenčíne, Žiline, Dolnom Kubíne, Banskej Bystrici a Banskej Štiavnici.
Súťaž Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari, leta, jesene a zimy 2016 na Slovensku už tradične vyvrcholí odovzdávaním ocenení tvorcom víťazných kníh.
Je nám vždy cťou a potešením môcť uviesť knihu do života v prítomnosti našich autorov a autoriek. V novembri sa čitateľky a čitatelia môžu tešiť na tieto stretnutia:
Cecelia Ahern vo svojom strhujúcom young adult debute prináša príbeh zo sveta, kde bezchybnosť je normou a jeden chybný krok vedie k zavrhnutiu a trestu. Príbeh, kde sa možno nie tak bezchybné sedemnásťročné dievča stane proti svojej vôli vyvrheľom, no aj hrdinkou.
Píše sa rok 1952 a československý bežec Emil Zátopek vytvára po víťazných behoch na 5 a 10 kilometrov olympijský rekord aj v maratónskom behu, ktorý bežal vôbec prvýkrát. Práve ním završuje svoj zlatý hetrik na letných olympijských hrách v Helsinkách.
Jeden z najčítanejších britských denníkov The Telegraph zverejnil zoznam 100 najlepších kníh pre deti, ktoré boli kedy napísané. Vydavateľstvo SLOVART, ktoré sa dlhodobo venuje vydávaniu kvalitnej detskej literatúry, má vo svojej ponuke viac ako 20 z ocenených titulov.
Pod súčasný stav väčšiny miest sa podpísal organický vývoj ako aj viac či menej úspešné plánovanie. Exemplárnym príkladom takéhoto mesta je Bratislava. Jej dnešnú podobu rozhodujúcim spôsobom formovali pokusy moderného urbanizmu o riadený rozvoj.
Annie Leibovitz zosumarizovala svoju štyridsať ročnú kariéru fotografky v exkluzívnej knihe vydavateľstva TASCHEN. Kniha vychádza v limitovanej edícii v počte 10.000 očíslovaných a podpísaných výtlačkov a čitatelia si môžu vybrať zo štyroch rôznych prebalov.
„Koľko programovacích jazykov vieš, toľkokrát si človekom.” Takto by sa dala v súčasnosti parafrázovať dobre známa múdrosť. Od Carol Vorderman, autorky šikovných príručiek pre deti s inovatívnym prístupom (Spolu to zvládneme - Matematika a Prírodné vedy), sme začiatkom septembra vydali ďalšiu, venovanú práve programovaniu.
Do aktuálneho 12. ročníka ICMA AWARD bolo zapojených 406 kreatívnych prác z 21 krajín sveta, z ktorých vybrala odborná porota víťazné práce v niekoľkých kategóriách. Veľmi si vážime, že titulom z Vydavateľstva SLOVART sa ušlo toto prestížne ocenenie až v dvoch z nich.
Určite nikto z osobností, ktorým je venovaná séria kníh Malí ľudia, veľké sny, to nemali jednoduché a ich cesta za úspechom neviedla priamočiaro. Títo ľudia sa však svojich snov nevzdali, prekonali prekážky a problémy, ktoré im stáli v ceste a žili skutočne naplnený život. Naviac, zanechali po sebe dedičstvo, ktoré v určitom smere obohatilo celé ľudstvo.
Pred prázdninami prišli na knižný svet dve pokračovania úspešných detských kníh vhodných už pre sedemročných čitateľov a čitateľky. Peter Bartoněk, alebo aj „slovenský David Walliams“, prináša fantastickú novinku Domov vesmírneho draka a oceňovaná Marta Hlušíková zas deti oboznámi s pojmom „dlaňový tlmočník“ v knihe, kde sa tiež dozvieme, že Nenápadní sú vždy naj.
Nová inscenácia Operného štúdia SND – opera Grigorija Frida Denník Anny Frankovej – bude súčasťou vzdelávacieho programu pre školy. K pripravovanej premiére sa uskutoční aj diskusná relácia Príbeh Anny Frankovej ako umelecká inšpirácia.