Presne o polnoci zo soboty 30. na nedeľu 31. júla 2016 sa začne predaj knihy Harry Potter and the Cursed Child, na ktorú čakali fanúšikovia J. K. Rowlingovej trpezlivo od konca série.
Porota tento rok hodnotila knihy v zložení: prekladateľka a literárna publicistka Gabriela Magová, literárni vedci Ľubica Schmarcová, Karol Csiba, Pavol Markovič a spisovateľ a publicista Ján Štrasser.
Ročenka slovenskej architektúry je dlhodobý projekt, ktorý by mal pravidelne prinášať pohľad na slovenskú architektonickú scénu a upozorňovať na najpozoruhodnejšie architektonické diela realizované na Slovensku, respektíve podľa návrhu slovenských architektov kdekoľvek vo svete.
Srdečne Vás pozývame na 22. medzinárodný knižný veľtrh BIBLIOTÉKA v termíne 6. - 9. 11. 2014! Opäť sa tu stretne viac ako 150 vystavovateľov a Vydavateľstvo SLOVART medzi nimi nemôže chýbať. O besedách našich autoriek a autorov sa viac dočítate v článku.
Radi by sme Vás pozvali na 7. ročník detského čitateľského maratónu, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 5. júna 2014 v mestách po celom Slovensku vo viac ako 155 knižniciach.
Organizátorom akcie Čítajme si... je Linka detskej istoty pri SV UNICEF v spolupráci s Vydavateľstvom SLOVART a inými partnermi. Po minulé roky sa podujatia zúčastnilo 36.321 čítajúcich detí. Rekord by sme tento rok radi prekonali.
V Bratislave budú deti z dvoch škôl čítať v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej, kde sa od 15.00 do 16.30 uskutoční diskusia s spisovateľkami detských kníh, zástupcami knižníc a autormi projektu.
Pozývame vás na besedy s autorkami a autormi kníh pre deti a dospelých z Vydavateľstva SLOVART. Stretnutia s autogramiádou sa uskutočnia v kníhupectvách a knižniciach v Bratislave, Nitre, Lučenci, Banskej Bystrici, Martine, Žilne, Prešove, Trnave a Košiciach.
Dovoľujeme si Vás pozvať na besedy k novej knihe Vojtecha Czobora Hrdzavý kríž.
Autorské čítanie spojené s autogramiádou sa uskutoční v Bratislave (11.3.), Nitre (12.3.), Zvolene (13.3.) a Rožňave (14.3.).
BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti spolu s Ministerstvom kultúry a ďalšími inštitúciami udelili vo štvrtok 15. júla ocenenia za Najkrajšie knihy Slovenska 2020.
Vydavateľstvo SLOVART srdečne gratuluje tvorcom, ktorých publikácie sme mali česť vydať a ďakujeme našim partnerom – spoluvydavateľom.
Vydavateľstvo SLOVART s hrdosťou predstavuje záver legendárnej kyberpunkovej dystopie od Williama Gibsona Mona Lisa na plné gule, ktorá práve vychádza v slovenskom preklade Patricka Franka.
Neuromant je základné dielo kyberpunku, klasika sci-fi a jediný román, ktorý vyhral tri najvýznamnejšie žánrové ocenenia – Cenu Nebula, Cenu Phillipa K. Dicka a Cenu Hugo. Je to Gibsonov debutový román a začiatok trilógie. Román sa odohráva v budúcnosti, v druhej polovici 21. storočia, čo vtedy autorovi pripadalo ako ďaleká futuristická vízia.
Vo svojej novej knihe zoberie Andrea Kellö Žačoková malých čitateľov a čitateľky na dobrodružnú výpravu do slovenských múzeí – taký je podtitul ilustrovanej encyklopédie Vitaj v múzeu, ktorá práve vyšla vo Vydavateľstve SLOVART. Je to autorkina druhá publikácia po úspešnej SuperŽENY, v ktorej sa venovala príbehom výnimočných žien z našej histórie.
Nominovaných autorov a tituly z Vydavateľstva SLOVART, za ktorých môžete hlasovať, nájdete v článku. Svoj hlas môžete vašim obľúbencom odovzdať do 21. marca online.
Pri letných potulkách po Slovensku určite narazia rodičia s deťmi na veľa zaujímavých príbehov z našich dejín. Pre malých a veľkých nadšencov histórie nedávno vyšli dve skvelé publikácie.
Najúspešnejším titulom bola publikácia Friedrich Weinwurm. Architekt (text: Henrieta Moravčíková, foto: Olja Triaška Stefanovič, grafický dizajn: Ľubica Segečová).
V kategórii detských kníh boli ocenené ilustrácie K. Macurovej v knihe Ja nič, ja muzikant (autor: B. Jobus) a Ema a ružová veľryba (autorka: M. Lazárová, ilustrácie: A. Tachezy).
Do kolekcie „knihy o výtvarnom umení a obrazové publikácie“ boli zaradené tituly: Ester M.-Šimerová, Ján Galanda a Päťdesiat súčasných umelcov na Slovensku.
„Je ľahké a prirodzené mať rád dobrého človeka. Lenže čo ak ide o človeka so znamením, ktorý si nesie bremeno viny a odsúdenia, ktorý už nie je iba čiernym koňom, je priam vyvrheľom, čo v takom prípade? Čo s ním?“
Milovníci literatúry majte sa na pozore. Štvrtý ročník festivalu spisovateľov Ypsalon sa bude konať v termíne od 22. do 25. novembra v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave.
Román Majster a Margaréta je právom považovaný za jedno z kultových diel, ktoré si musí prečítať každý milovník čítania alebo ho mať aspoň doma v knižnici a tváriť sa tak.
Online čitateľský denník, aj tak by sa dal nazvať portál goodreads.com, ktorý má k dnešnému dňu 80 miliónov užívateľov a rovnaký počet knižných hodnotení.
Už budúci utorok 21. 5. o 18.00 premietneme v bratislavskom kine Mladosť dokumentárny film o izraelskom spisovateľovi Amosovi Ozovi – The Nature of Dreams (so slovenskými titulkami). Po filme bude nasledovať diskusia s prekladateľkou diel Amosa Oza do slovenčiny Katarínou Karovičovou. Vstup voľný. Srdečne pozývame.
Sestry. Kamarátky. Blogerky. Youtuberky. Influencerky. Prívlastkov pre Luciu a Nicole Ehrenbergerové by sme našli mnoho, ale ako ony samy o sebe tvrdia, sú najmä úplne obyčajné dievčatá.
Príbehy červenovlasej rebelky od švédskej autorky Astrid Lindgrenovej boli preložené po celom svete do 77 jazykov. V slovenčine vyšli všetky tri časti – Pippi Dlhá Pančucha, Pippi nastupuje na loď a Pippi Dlhá pančucha v Tichomorí – v preklade Jarmily Cihovej a s ilustráciami Ingrid Vang Nymanovej.
Prinášame Vám sériu textov od našich autoriek a autorov, v ktorých reflektujú ako zvládajú karanténu a odlúčenie, čo ich zamestnáva a robí im radosť, či tvoria a, samozrejme, čo čítajú. Prvá úvaha je od Petry Nagyovej, autorky knihy Margaréta biela.
Už tento týždeň vychádza vo Vydavateľstve SLOVART ilustrovaná kniha Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek. Okrem knižky sa deti môžu tešiť na vianočný špeciál, ktorý odvysiela RTVS.
Predstavte si, že pošlete svoju DNA spoločnosti, ktorá vám sľubuje hĺbkovú analýzu. Vaša vzorka sa ale dostane do rúk sériovému vrahovi, ktorý si obete vyberá práve na základe nej. Túto zápletku si pripravil Michael Connelly v novom detektívnom románe Výstraha.
Na začiatku roka vychádzajú vo Vydavateľstve SLOVART dve známe literárne diela. Biela veľryba, kniha svetovej beletrie, v ktorej je obsiahnutá autorova bezhraničná predstavivosť a súbor poviedok z cirkusového prostredia v českej klasike Lidé z maringotek. Obálky obidvoch kníh vytvoril renomovaný grafický ateliér Tomski&Polanski.
Nová inscenácia Operného štúdia SND – opera Grigorija Frida Denník Anny Frankovej – bude súčasťou vzdelávacieho programu pre školy. K pripravovanej premiére sa uskutoční aj diskusná relácia Príbeh Anny Frankovej ako umelecká inšpirácia.
Spisovateľka Philippa Gregory sa dlhodobo venuje ženským postavám v dejinách. Fascinujú ju hrdinky prehliadané tradičnými historikmi, ktoré bojovali o postavenie a moc, rozhodovali o budúcnosti kráľovstiev, a napriek tomu sa nezapísali do učebníc dejepisu.
Vo Vydavateľstve SLOVART práve vychádza netradičné spracovanie ikonickej knihy Denník Anny Frankovej ako komiks. Autorská dvojica Ari Folman (koncepcia) a David Polonsky (ilustrácie) spracovali tento príbeh do podoby, ktorá poteší dospelého čitateľa a je zároveň prístupnejšia pre mladších čitateľov.
Prirodzené svetlo je veľký stredoeurópsky román Pála Závadu, ktorého slovenskí čitatelia spoznali vďaka knihe Jadvigin vankúšik. Vo Vydavateľstve SLOVART vyšiel v preklade Evy Andrejčákovej a je to prvá kniha v edícii MM, ktorej súčasťou sú aj fotografie.
Dejiny sa neopakujú, ale rýmujú.
Keď v roku 1985 Margaret Atwood vydala dystopický román Príbeh služobníčky, kniha vzbudila zaslúžený ohlas, ktorý neutíchol viac-menej dodnes. Môže za to z časti aj populárny televízny seriál inšpirovaný týmto románom, ktorý zaslúžene vyhral 15 cien Emmy a Zlatý Glóbus za najlepšiu drámu roku 2018.
Ticho nikdy nemlčí je jesenná dávka životnej inšpirácie z pera Silvie Bystričanovej. Ide už o jej v poradí deviaty román, ktorý vychádza vo Vydavateľstve SLOVART.
Od 25. do 27. júna 2021 sa v Novej Cvernovke uskutoční 8. ročník multižánrového Bratislavského knižného festivalu #BRaK. Srdečne pozývame na predajnú výstavu kníh s bohatým sprievodným programom – čakajú na vás výstavy, diskusie a autorské čítania, koncerty, divadlo, workshopy i detský program.
V Taliansku spisovateľa Mattea Strukula prezývajú Dumas 2.0 a aj vo svojom románe Mediciovci – Úpadok rodu, ktorý je zavŕšením úspešnej tetralógie, dokazuje svoje majstrovstvo písania historickej beletrie. Za sériu o Mediciovcoch získal v roku 2017 v Taliansku cenu Premio Bancarella a zaradil sa tak medzi autorov ako Ernest Hemingway, Boris Pasternak, John Grisham či Umberto Eco.
Nikto z nás to nečakal. Netušili sme, že zo dňa na deň ostaneme doma, kvôli tomu aby sme chránili vlastné zdravie a aj zdravie ostatných. Stalo sa to a my môžeme zúfať a panikáriť, alebo môžeme sebe a aj deťom zmysluplne vyplniť čas strávený doma
Najznámejším Strukulovým dielom je séria o slávnom rode Mediciovcov, ktorá má tri časti. V slovenskom jazyku vyšiel aj román o slávnom zvodcovi: Casanova. Sonáta zlomených sŕdc.
Na deň presne pri príležitosti výročia vzniku Československa prináša Vydavateľstvo SLOVART publikáciu Veľký sen dvoch malých národov s podtitulom Česko-slovenské légie v Rusku a vznik prvej republiky. Rovnako ako pri knihe Jozef Tiso od J. M. Warda, aj v tomto prípade ide o fascinujúci pohľad amerického vedca na kľúčové míľniky našich dejín.
„Worsleyová má pre nás to, čo Austenovej obdivovatelia vždy chceli vedieť... a ponúka to s humorom, dojemnosťou a so zdravým úsudkom, tak ako by si to bola želala Jane Austen.“ - Amy Bloom, New York Times Book Review
November je mesiacom fanúšikov Harryho Pottera, teda hlavne jeho filmov. V kinách beží druhé pokračovanie Fantastických zvierat: Grindelwaldove zločiny a vo Vydavateľstve SLOVART práve vychádzajú tri knižné novinky.
Malý Hups je tlačiarenský škriatok. Berie z kníh písmenká a robí si z nich nábytok vo svojej myšacej diere. Inokedy ich len poprehadzuje a dobre sa na tom baví.
Súťaž Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari, leta, jesene a zimy na Slovensku vstúpila do ďalšieho ročníka. Odborné poroty zostavené BIBIANOU a Slovenskou sekciou IBBY ukončili hodnotenie kolekcie kníh za jar a leto 2018.
Marec pre nás vo Vydavateľstve SLOVART neznamená iba mesiac knihy, ale aj začiatok nového edičného polroku. Ťažko sa vyberá, ale tu je pokus o krátke zhrnutie toho najzaujímavejšieho.
V októbri sa vo Vydavateľstve SLOVART tešíme na skvelé besedy, festivaly a konferencie. Neviete, kde nás stretnete a čo všetko tento mesiac podnikáme? Pripravili sme krátky prehľad toho najdôležitejšieho.
Ako odmena za polročné vysvedčenie a skvelý spoločník na oddych počas prázdnin by nemala chýbať knižka. Ak sa v širokej ponuke detských kníh a audio kníh strácate, máme pre vás zopár tipov pre malých či väčších čitateľov.
Odborná porota zostavená BIBIANOU medzinárodným domom umenia pre deti, a Slovenskou sekciou IBBY vyhlásila víťazov súťaže o Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari a leta 2019.
Vydavateľstvo SLOVART vydáva ďalšie tituly v obnovenej edícii svetovej a českej klasiky. Dominantou nového vydania sú ilustrácie na obálke, ktoré vytvoril renomovaný grafický ateliér Tomski&Polanski.
Ku koncu roka sa udeľovali ocenenia Kniha roka 2020 denníka Pravda, Cena Nadácie Tatra banky za umenie, ale aj Medzinárodná kreatívna cena ICMA. Vydavateľstvo SLOVART je hrdé, že má víťazov vo všetkých spomínaných súťažiach.
Čo spája Stephena Hawkinga a Jeho Svätosť dalajlamu? Takmer neuveriteľný a inšpiratívny príbeh výnimočných osobností, ktoré si získali pozornosť a srdcia miliónov ľudí po celom svete. Vydavateľstvo SLOVART prichádza pred Vianocami s dvoma jedinečnými publikáciami, ktoré približujú život a dielo týchto dvoch velikánov.
Sestry Lucie a Nicole Ehrenbergerové sú známe pod názvom A Cup of Style a na českej blogovej scéne získali počas svojho pôsobenia mnoho ocenení. Ich blog a príspevky na sociálnych sieťach už dávno nie sú len o štýle, móde a obliekaní. Dospievajú spolu so svojim publikom, vpustili ich do svojho súkromia a zdieľajú s nimi aj prípravy na svadbu či očakávanie dieťatka. Pre fanúšikov si tento rok pripravili knihu Deset let se ségrou a zároveň dva štýlové Diáre na rok 2021.
Silvia Bystričanová je autorka, ktorá si priazeň svojich čitateliek a čitateľov získala aj priamym kontaktom s nimi. V každej svojej knihe zverejní okrem krátkej životopisnej informácie aj svoju mailovú adresu, aby sa jej po prečítaní mohli ozvať. Ohlasy sú často veľmi osobné, Silvia Bystričanová často “píše” ľuďom z duše.
Pod súčasný stav väčšiny miest sa podpísal organický vývoj ako aj viac či menej úspešné plánovanie. Exemplárnym príkladom takéhoto mesta je Bratislava. Jej dnešnú podobu rozhodujúcim spôsobom formovali pokusy moderného urbanizmu o riadený rozvoj.
Izraelsko-americká spisovateľka Leigh Bardugo je známa tým, že vo svojich príbehoch vytvára prepracovaný mystický svet. V sérii Griša predstavila čitateľom young adult žánru boj proti temným silám, ktorý spočíva na pleciach hlavnej hrdinky Aliny. Záverečný diel trilógie ponúka napätie a množstvo dejových zvratov.
Na svete je nová kniha o najsilnejšom, najodvážnejšom a najbohatšom dievčati. Pippi s kamarátmi na úteku je zároveň ilustrovaná adaptácia rovnomenného filmového dobrodružstva a vychádza po päťdesiatich rokoch od uvedenia filmu.
Kto by už nepoznal Leonarda Cohena? Je to jeden z najznámejších básnikov, textárov a spevákov všetkých čias. Málokto o ňom vie, že napísal aj dva romány a druhý, a zároveň aj posledný (pôvodne vyšiel v roku 1966), teraz prináša Vydavateľstvo SLOVART vo svojej obľúbenej edícii MM.
V knihách pre tínedžerov sa hororový motív nevyskytuje často. Výnimkou je novinka od britskej autorky Kat Ellis, ktorá pre čitateľov vytvorila prostredie tajomného mestečka Harrow Lake. Už na prvý pohľad s ním niečo nie je v poriadku.
Textár, cestovateľ, scenárista, moderátor, spisovateľ. To všetko a ešte omnoho viac je Boris Filan, ktorý prichádza so špeciálnou knižnou novinkou. Jej spoluautorom je totiž Borisov syn Oliver. A spolu píšu tak, ako to majú v génoch – šarmantne, veselo, s ľahkosťou a jemnou satirou. Predstavujeme vám novinku Vydavateľstva SLOVART – Nebo, peklo, hraj. Alebo knihu o tom, ako syn dospel a otec nezmúdrel.
Vo štvrtok 21. 10. je deň Slovartu a kníhkupectiev Artforum. V Bratislave, Žiline a Košiciach sme pre vás pripravili tri zaujímavé besedy. Stačí si len vybrať.
Vo Vydavateľstve SLOVART vychádzajú dve novinky slovenských autoriek. Jedna je držiteľkou ocenenia Anasoft litera, druhá autorkou románu Úspešníci, úprimnej spovede mladej lekárky. Veronika Šikulová aj Katarína Fedorová píšu o vzťahoch rodinných a medziľudských, o láske k deťom a k prírode, o nás všetkých.
V severských krajinách je fínska, po švédsky píšuca autorka Tove Jansson rovnako slávna ako Astrid Lindgrenová. Na jej knihách vyrástli mnohé generácie detí a je nám potešením, že ich môžeme vydávať v slovenčine. Pôvabné príbehy zo života Muminov – zvláštnych bytostí, ktoré sa síce podobajú na zvieratká, no majú ľudské vlastnosti – vydávame v reedícii s novými obálkami.
Philippa Gregory prichádza s pokračovaním rodinnej ságy Woodvillovcov, ktorú odštartovala románom Pani riek. Napínavé osudy hrdiniek a hrdinov plné intríg v románe Biela kráľovná, sa tentokrát odohrávajú okolo krásnej vdovy Alžbety Woodvillovej.
Medzi nadšencami čítania prichádza v januári obdobie bilancovania a počítania, koľko kníh prešlo ich rukami za uplynulý rok. A samozrejme, každý chce preskočiť svoju pomyselnú latku. Preto hneď na úvod ďalšej čitateľskej sezóny ponúka Vydavateľstvo SLOVART dve nové knihy pre tínedžerov 15+, ktoré môžu byť štartovacími titulmi v nejednom rebríčku: Kamoši, frajeri a srdce na plátne a Boli sme tu .
Vitajte na plachetnici Veternica, ktorá je tak trochu čarovná, a s odvážnymi objaviteľmi Sofiou a Maxom vypláva na šíre more. Prečo ich odvezie práve na Havaj, kde sa čochvíľa majú vyliahnuť mláďatá morskej korytnačky? Asi preto, že potrebujú pomoc a Max so Sofiou sú tí praví – nadšení milovníci zvierat a prírody, ktorým osud našej planéty nie je ľahostajný.
Posledný septembrový deň patril odovzdávaniu Medzinárodnej ceny Egona Erwina Kischa za literatúru faktu, ktoré sa uskutočnilo v českom Letohrade. Vzhľadom na to, že sa slávnostné odovzdávanie cien minulý rok kvôli pandémii neuskutočnilo, 30. ročník bol príležitosťou pre odovzdanie ocenení za posledné dva roky. V oboch ročníkoch boli hlavnými laureátmi slovenskí autori.
Vydavateľstvo SLOVART prináša jednu z najslávnejších kníh talianskeho autora Alessandra Baricca. Novela Oceán more je poetickým príbehom o ľudských trápeniach – psychologických, existenčných, erotických – a o vykúpení z nich vďaka moru.
Knižná lahôdka pre milovníkov Tolkienovho fantasy sveta. Svetoznámy ilustrátor John Howe vás v knihe presvedčí, že v Stredozemi je stále veľa neprebádaných miest.
Vydavateľstvo SLOVART si pripravilo na jarné mesiace nádielku titulov, ktoré vydáva pod vydavateľskou značkou BooklabSK, zameranou na young and new adult (YA) tituly pre tínedžerov a mladých dospelých.
Na konci mája vychádzajú vo Vydavateľstve SLOVART dva historické romány. Každý z nich približuje inú časť dejín, no oba reflektujú vtedajšie spoločenské zmeny a ich vplyv na život obyvateľov. Predstavujeme vám Španielsko 15. storočia za vlády Izabely Kastílskej a uhorskú šľachtu na našom území počas panovania Jozefa II.
Púštna hviezda je rastlina, ktorá sa adaptovala na prežitie v nehostinných podmienkach. Dokáže čeliť suchu, horúčavám či nočnému mrazu. A rastie na hrobe štvorice obetí v Mohavskej púšti.
V najnovšej próze Vandy Rozenbergovej Storočie sú ľudia ako stupnice. Alebo rovno ako skladby. Niektoré hlučné a rázne, ďalšie clivé a ťahavé, iné kakofonické a iritujúce. V Storočí im autorka nedáva charakterové nálepky. To len súhrny opisov ich konania a nazerania na život, interakciu s druhými, ale aj vzťah k čisteniu spoločných priestorov domu či tichému týraniu rodinných príslušníkov z nich robí stupnice durové či molové.
V sobotu 6. mája čaká celý svet veľká historická udalosť – korunovácia nového britského kráľa Karola III. Nedávno vydaný životopis jeho matky kráľovnej Alžbety II. obsahuje množstvo zaujímavostí nielen o nej, ale aj o živote jej syna, následníka trónu. Aké boli zásadné okolnosti, ktoré ovplyvnili život budúceho panovníka?
Guzeľ Jachinová je na ruskej literárnej scéne zjav. Štyridsaťpäť ročná spisovateľka tatarskej národnosti debutovala relatívne nedávno, v roku 2015 románom Zulejka otvára oči. V roku 2018 publikovala román Deti Volgy a v roku 2021 vyšiel Transport do Samarkandu, ktorý práve teraz vychádza v slovenskom preklade Jána Štrassera vo Vydavateľstve SLOVART.
Nórsku spisovateľku Maju Lunde preslávili prvé tri knihy klimatickej série: Príbeh včiel, Modrá a Kôň Przewalského. Témy, ktoré sa týkajú globálnych zmien a ich vplyvu na našu budúcnosť, si aj vďaka dôkladným znalostiam autorky rýchlo našli pevnú čitateľskú základňu na celom svete. Slovenskí čitatelia a čitateľky sa môžu tešiť na zavŕšenie tetralógie knihou Sen o strome v preklade Zuzany Bátorovej Vahančíkovej.
Tak ako sa životom Agáty Petrakovičovej prechádza Heřman Landsfeld – ľudový maliar, zberateľ, ktorý zasvätil celý život hline, hrnčiarskemu kruhu a štetcu, tak defiluje prostredníctvom kresieb aj útlou knihou Podenka.
Diabetes je komplexné ochorenie, ktoré výrazne zasiahne do života každého pacienta. Dobrá správa však je, že si pri ňom dokážete pomôcť aj vy sami. Diadiár Prvý rok s cukrovkou vám v tom môže byť veľmi nápomocný.
„Hypotéza o modrosleposti Grékov vraj vznikla v devätnástom storočí a opierala sa o to, že v Iliade a Odysei nie je nikde spomenutý jednoznačný pojem modrosti, modrej farby. Nebo je v Homérovi len žlté a červené a more len purpurové, keď sa v ňom zrkadlia večerné zore...
Držiteľ Krištáľového krídla za publicistiku a literatúru, laureát Ceny Dominika Tatarku a Literárnej Akadémie Dušan Dušek má novú knihu. Deti v daždi sú autorovým hĺbavým návratom do nedávnej minulosti – jeho, aj našej. Kniha plná krásnych ilustrácií vyšla vo Vydavateľstve SLOVART.
Záver leta priniesol niekoľko skvelých knižných noviniek – dve lahôdky pre young adult (YA) publikum a práve vychádza prvý diel fantasy série od autorky bestsellerového románu Neviditeľný život Addie LaRueovej.
„Dve švagriné, ktoré sa neznášajú. Každá chce to, čo nemá. Anna sa občas zamýšľa nad tým, prečo u nej ten sebarozvoj, ktorému sa roky venuje, postupuje tak pomaličky, po kvapkách. Výsledky sú zanedbateľné. Jasne vidí, kde robia chyby druhí, no u seba ich prehliada.“
Pani Veštba je paródiou na gotické romance, horory v štýle kostýmovej gotiky a aj na rozprávky od legendárnej a oceňovanej autorky Margaret Atwood. Prvýkrát vyšla už v roku 1976 a aktuálne vychádza v slovenskom preklade Jany Juráňovej.
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o novinkách a akciách